ÖRNEK ŞİFRELİ GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ UYGULAMASI   
Yukarıdaki şekilde görülen örnek sistem; bir bölüme erişimi sınırlayarak sadece şifre sahibi yetkili kişilerin girebilmesini sağlama amacına yöneliktir.

Şekilde de görüldüğü üzere, bölümün dışına (kapı yanına) bir şifre paneli yerleştirilir. Kapı kilidinin karşılığı elektromekanik çalışan solenoidli kilit karşılığı ile değiştirilir (kilit tipine bağlı olarak farklı yapıda solenoid karşılıklar bulunmaktadır). İçeriden dışarıya çıkışı sağlamak için iç kısımda kapı yanında çıkış butonu monte edilir, böylelikle dışarıdan içeri girerken şifre tuşlayarak, çıkarken ise butona basarak kapının açılması sağlanır. Sistem 12v besleme ünitesiyle tek bir kaynaktan beslenir. Elektrik kesintisi durumlarında sistemin çalışmasını sürdürebilmesi için opsiyonel akülü besleme ünitesi de bulunmaktadır.

Şifre Panellerinin bazı modelleri iki ayrı kapıyı kontrol edebilecek özelliktedir. Bu modellerde iki ayrı röle çıkışı ve iki ayrı harici kapı açma butonu girişi bulunmaktadır. Her kapı için farklı kullanıcı şifreleri tanımlanabilmektedir.

   
   

 Ana Sayfa Sistemler Markalar Genel Bilgi Site Haritası Bize Ulaşın Türkçe

English

e-mail: info@guvenlibolge.com

Tel: +90-216-414 4052 Fax: +90-216-330 5807