YangIn söndürmede roket teknolojisi

Yangın söndürmede bir devrim gerçekleşiyor. Katı roket yakıtı teknolojisinden geliştirilen Pyrogen dünyanın ilk ticari Aerosol Yangın Söndürme Sistemi olarak rakipsiz çözüm olanakları sunuyor.

Teknolojinin ilerlemesine paralel olarak yangın riskleri de artmaktadır. Yangının otomatik olarak söndürülmesi birçok durumda gerekli, hatta zorunludur. Bu amaçla bugüne kadar kullanılmakta olan otomatik yangın söndürme sistemleri arasında sprinkler sistemleri gibi sulu sistemler, Halon, FM-200, CO2 gibi gazlı sistemler sayılabilir. Uygulaması zor ve pahalı olan bu sistemlere göre daha güvenli, pratik, etkili ve ekonomik olan yeni bir seçeneği kullanımınıza sunuyor. Pyrogen Aerosol Yangın Söndürücü üniteleri, her türlü hacimde söndürme konsantrasyonu sağlayacak şekilde, değişik boyutlarda üretilmekte ve boru tesisatı gerektirmemeleri, çok az yer kaplamaları ve kolayca yenilenebilmeleri gibi özellikleriyle çok büyük avantaj sağlamaktadırlar.

Halon, halokarbonlar, kimyasal tozlar ve asal gazlar yerine güvenli ve pratik bir alternatif olarak tasarlanan Pyrogen, değişik ebatlarda sunulmaktadır. Pyrogen, elektriksel yada termal olarak aktive edilinceye kadar kararlı bir durumda kalan ve zehirli olmayan bir katı maddeden oluşmaktadır. Aktive edildiğinde gaz niteliğinde bir yangın söndürücü aerosol madde haline dönüşen Pyrogen, yangına fiziksel ve kimyasal olarak hücum  ederek, hemen söndürmekte, yeniden alevlenmeyi önlemekte ve bazı durumlarda patlamaya da engel olmaktadır.

Metal muhafazası içerisinde katı ve kararlı kimyasal maddeler bulunan Pyrogen, termal ya da elektriksel olarak aktive edildiğinde, yangın söndürücü etkisi çok güçlü bir aerosol karışım üretmektedir. Bir veya iki çıkışlı olarak tasarlanmış Pyrogen muhafazalarından hızla ortama yayılan bu aerosol parçacıklar ve gazlar, fiziksel ve kimyasal etkileri ile tüm hacimde etkili olarak yangının çok kısa bir süre içerisinde sönmesini sağlamaktadırlar. Değişik boyutlarda üretilmiş olan Pyrogen üniteleri yangın riskine göre konsantrasyon hesabı yapılarak gerekli sayıda kullanılmaktadırlar. Küçük yatlar ve hız tekneleri, otobüsler, off-road araçlar, otomobiller, iş makineleri, askeri araçlar, elektrik panoları için manuel ve otomatik aktivasyon seçenekleri olan hazır kitler halinde de satışa sunulmaktadır.

Geniş bilgi için lütfen sayfa üstünde veya aşağıda yer alan bağlantıları tıklayınız.

Pyrogen Nedir?
Nasıl Çalışır?
Videolar Uygulama Resimleri Sertifikalar
       

ANA SAYFA     |     HİZMETLER     |     DESTEK     |     BİZE ULAŞIN     |     SİTE HARİTASI