M-40 Monostatik Mikrodalga Dedektör

1. Kullanım Amacı

M-40 Mikrodalga dedektörün üretim amacı çavresinde yüksek duvarlar bulunamayan veya bu tür duvarların oluşturulması mümkün olmayan alanların korunmasıdır. M-40; 1 metre genişliğinde 12 ile 40 mt. arası ayarlanabilir uzunlukta bir koruma alanı oluşturur. Koruma alanı sınırından 0,5 ile 1,2mt açıktan yaya trafiğine izin verilebilir.

2. Öne Çıkan Özellikleri

2.1 7/24 aktif ve otomatik bir koruma kalkanına sahip olmak güven verir. M-40 ile birlikte kullanılan alarm sistemi, kamera sistemleri gibi insan faktörü üzerine kurulu olmayan kendi kendine çalışan ve sürekli olarak aktif olan bir güvenlik sistemidir.
2.2 Dedektör, özel bağlantı kutusuyla (junction box) birlikte gelir, bu sayede montaj kolaylığı ve emniyeti sağlanmış olur. Tüm bağlantılar konektörlü yapıdadır.
2.3 Güneşten ve yağıştan etkilenmemesi için gövdesinin üzerinde koruyucusu bulunmaktadır.
2.4 Manyetik enterferansa karşı dirençlidir ve kararlı çalışır.
2.5 Benzer dedektörlerin çalıştığı frekanstan farklı olarak 24GHZ frekansında çalışır bu sayede çevredeki olası mikrodalga dedektörlerden etkilenmez veya onları etkilemez.
 

Binaların Çevre Güvenliğinin Sağlanması
Forteza M-40 - large area protection, walls protection Binanın çevresinde görünmeyen, tespit edilemeyen bir algılama duvarı oluşturur. Yukarıdan aşağıa doğru pozisyonlandırılarak monte edilir. Resimdeki gibi çıkıntıları olmayan binalarda 4 adet dedektör yeterli olur. Algılama alanının dar olması sayesinde olagan yaya trafiğinden etkilenmeden hassas bir koruma alanı sağlayarak çalışmasını sağlar. 20mt. yüksekliğe yerleştirildiğinde konik algılama alanı oluşturarak yaklaşık 14mt. eninde bir koruma duvarı oluşturur.

Yarı Açık, Hangar Tipi Alanların Korunması
Forteza M-40 - large area protection, walls protection

Yapının iç kısmına monte edilerek dışarıdan içeriye girişlerin tespiti sağlanır. Montaj yapılırken algılama paterninin yönü dikkate alınır.

 • Hangar, Barınak,Sundurma, birbirine çok yakın yerleştirilmiş raflara sahip depolar, geçici depolama alanları v.b. alanlarda kullanılabilir.

  Pasif infared dedektörlerin kullanılamayacağı, hava sirkülasyonu veya ısı kaynaklarının bulunduğu yerlerde çözüm M-40 veya FM-30/60 gibi monostatik dedektörlerdir.


Güvenlik Duvarı Oluşturma  
protection systems Forteza M-40 - large area protection, walls protection

Sensör kablolar beton üzerine direkt olarak uygulanamadığından, Beton duvarların korunması için ideal seçenektir. Dedektör duvarın üzerinden aşağıya bakacak şekilde yerleştirilir. Koruma alanından 0,5 ile 1,2 mt arasında uzaklıkta yayaların yürüyebileceği bir yol oluşturulabilir.

 • Çitin/duvarın altından, içinden veya üstünden geçme teşebbüslerini algılar.
 • Kardan etkilenmez.
  Algılama paternleri birbirinin üzerinde bindirilerek ölü nokta bırakmadan koruma alanı oluşturmaya imkan sağlar.
 • 20cm. yüksekliğe kadar olan bitkilerden etkilenmez.

Bina Çatılarında Kullanım  
Forteza M-40 - large area protection, walls protection Bina çatısına algılam paterni tüm çatıyı kapsayacak şekilde (yatay) monte edilebilir. M-40 dar bant algılama teknolojisini kullanır bu sayede enterferansa karşı yüksek dirençlidir.

3. Teknik Özellikler

 • Koruma alanın genişliği 1mt.
 • Koruma alanı uzunluğu 12 ile 40 mt. arası ayarlanabilir.
 • 0,1 ile 8,0 mt/sn. hızda hareket eden objeleri algılar.
 • Çalışma (besleme) voltajı 10,2 ile 30,0 VDC arası
 • 24VDC beslemede akım sarfiyatı 45 mA. (maksimum).

 

 

Çevre Güvenlik Sistemleri Ana Sayfası >>>

     
       

ANA SAYFA     |     HİZMETLER     |     DESTEK     |     BİZE ULAŞIN     |     SİTE HARİTASI