INTERLOCK - AIRLOCK - MANTRAP SİSTEMLERİ
 
 

Otomatik kapı, seksiyonel kapı, motorlu kepenk, kayar kapı ve kanatlı kapılar için 2 kapılı sistemlerden 12 kapılı sistemlere kadar standart veya özel senaryolu, otomasyon çıkışlı, projeye özel modüllerin ve aksesuarlarının üretimini yapmaktayız. TM ve ES serisi modüllerimiz CE belgelidir. Bu serilerin yanında BM serisi modüllerimiz bütçe odaklı projelerde techih edilmektedir.

 • 2 kapıdan 12 kapıya kadar farklı kapasitelerde interlock / airlock kontrol modülleri.

 • Kullanıcı tarafından programlanabilir dijital zaman ayarlı ve hepa/UV çıkışlı passbox (malzeme transfer penceresi) kontrol modülleri

 • Airshower (hava duşu) kontrol modülü (dijital zaman ayarlı) fan ve aydınlatma çıkışlı, opsiyonel LCD bilgi ekranlı modüller.

 • Man-trap sistemleri

 • Ceza İnfaz Kurumları için mimik (mimic) panelli interlock sistemleri.

 • Bilgisayar tabanlı (ethernet bağlantılı) kapı izleme sistemi.

 • Projeye özel kilitleme çözümleri, özel kapı kontrol ürünleri (sadece kendi karşılığı ile çalışan, mıknatıs vb. ile yanıltılamayan özel manyetik kontaklar)

Genel özellikleri:

 • Tüm sistemi besleyen entegre güç kaynağı; endüstriyel tip kısa devre korumalı switch mode.

 • Kartlı geçiş sistemleriyle entegre olabilir (opsiyonel).

 • Kapıların iç ve dış kısımlara monte edilen acil durum butonu, çıkış butonu ve kilit durum göstergesi (semaphore).

 • Yangın ihbar sistemi bağlantısı sayesinde, alarm çaldığında sistem kaçışa izin verebilir (opsiyonel).

 • Sesli ve ışıklı sistem ihlali uyarısı.

 • Kapı açık bırakılması alarmı.

 • Geze, Doorma, Assa Abbloy veya benzeri tip otomatik kapılarla uyumlu çalışma.

Interlock sistemlerinde iki ayrı çalışma tipi bulunur;

Tip I: Tüm kapılar kapalıdır ancak kilitli değildir. Herhangi bir kapı açıldığında (kilitlenmesi gereken) diğerleri kilitlenir. Bu tip sistemlerde ihlaller görülebilir. Ancak ihlal durumunda alarm uyarısı duyulur. Kartlı geçiş sistemiyle entegre edildiğine kart okuyucu bulunan kapı sürekli kilitli konumda kalırken, diğer kapılar açıktır.

Tip II: Tüm kapılar kapalı ve kilitlidir. Kapıyı açmak için açma butonuna basmak veya (mevcutsa) kart okuyucuya kartı okutmak gerekir. İhlal edilemez.

 

Sistemin kablo bağlantısı son derece basittir, hiçbir elektronik bilgisi gerektirmez, karmaşık/kafa karıştırıcı bağlantı şemaları yoktur.

Tüm kablolar soketlidir ve hiç bir el aleti gerektirmeden tüm sistemin kablo bağlantısı yapılabilir.

Sadece kilit kablosu ile kilit arasında kablolar uc uca bağlanmaktadır, bunun dışındaki tüm bağlantılar RJ-45 Jack'lıdır. Eğer profil içinde yeterli boşluk mevcut ise kilit kablosu da opsiyonel olarak iki ucu da Jack'lı şekilde sipariş edilebilir.

Modülün elektrik bağlantısı fişli ve soketlidir. Enerji soketi sigortalıdır ve ayrıca yedek sigorta da bulunmaktadır.
 

   
ÖZEL PROJELER İÇİN ÖZEL TASARLANMIŞ AKSESUARLAR:
 

YÜZEYDEN MONTAJ VE YÜZEY MONTAJ SEMAFOR MODÜLLERİ

Alın sacı ile partition yada kapı kasa profiline yüzeyden monte edilen semafor (ışıklı gösterge) panelleri.
Tamamen yüzeyden monte edilen IP-54 yalıtım sınıfına haiz abs gövdeli semafor panelleri mevcutlu kapılara sonradan interlock sistemi uygulanması gerektiği durumlarda montaj kolaylığı sağlar
 

TUĞLA YADA ALÇIPAN DUVARA ANAHTAR KASASIYLA MONTE EDİLEN BS-490ER SEMAFOR MODÜLÜ


Abs plastik gövdelidir. Kapı açma ve acil durum butonu bulunur. Montajı klasik anahtar priz bağlantısı kadar kolaydır.

YÜZEY MONTAJ ELEKTRONİK KİLİT


Paslanmaz çelik gövdelidir. Mevcutlu kapılara sonradan interlock sistemi uygulanması gerektiği durumlarda montaj kolaylığı sağlar. Yüzey montaj semafor modülleriyle birlikte kullanıldığında montaj süresi son derece kısa olacaktır.

KAPI ÜZERİ SEMAFOR (KİLİT DURUM GÖSTERGESİ)


Yükleme kapıları üzerine yerleştirilerek forklift yada transpalet operatörünün kapı durumunu uzaktan görebilmesi amacıyla kullanılır. Paslanmaz çelik alın sacı ile yüzeyden monte edilir.
 

GÜVENLİK TAMPON BÖLGELERİ İÇİN MANTRAP KONSOLU

Elçilik gibi birinci derece hassas güvenlikli alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Paslanmaz çelik gövdelidir. Proje gereksinimlerine uygun olarak üretilir. Masa üstüne yüzeyden ankastre montaj şekilde monte edilir.

Butonlar üzerinde kapı durum ışıkları bulunur. Açık olan kapının butonu yeşil, kilitli olan kapı kırmızı yanar.

Kapıların tümünün erişim kontrolü güvenlik görevlisi tarafından yönetilir. Güvenlik görevlisi (acil durum butonuna basmadığı sürece) yanlışlıkla aynı anda birbiriyle ilişkili iki kapıyı açamaz.

Yanlışlıkla basılmasının önlemek amacıyla acil durum butonu kapaklı muhafaza içine alınmıştır. Talep edilmesi durumunda mühürlü yada bas-kır butonlu olarak da üretilebilmektedir.

 
 
YÜKSEK GÜVENLİK GEREKTİREN UYGULAMALAR İÇİN YÜKSEK GÜVENLİKLİ MANYETİK KONTAK


Özellikle ceza infaz kurumları gibi yüksek güvenlikli alanlardaki interlock sistemlerinde kullanılan ve şartnamelerde "Kontak yüksek güvenlik özelliklerine sahip olup kendi eşdeğeri karşılığıyla çalışacaktır. Herhangi bir mıknatıs veya buna benzer magnetik malzemelerle kontak algılama yapmayacaktır. Kontak tek kutuplu çift hatlı olacaktır. Kontak aynı anda normalde kapalı ve açık çıkış verebilecektir. "  şeklinde tarif edilen özelliklere sahiptir.

2mt., 5mt. ve 10mt. kablolu olarak sipariş edilebilir. 8 pin M12 konnektörlü modelleri bulunur. Hareketli parça içermediğinden şok ve darbelere dayanıklıdır. Ortalama çalışma ömrü; 100mA yükte 3.3 milyon açma/kapamadır.

     
   
 
ANA SAYFA       |      ÇÖZÜMLER       |       DESTEK       |       BİZE ULAŞIN       |       SİTE HARİTASI