BRABECK INTERLOCK AIRLOCK SİSTEMLERİ

Otomatik kapı, seksiyonel kapı, motorlu kepenk, kayar kapı ve kanatlı kapılar için 2 kapılı sistemlerden 12 kapılı sistemlere kadar standart veya özel senaryolu, otomasyon çıkışlı, projeye özel modüllerin ve aksesuarlarının üretimini yapmaktayız.

 • 2 kapıdan 12 kapıya kadar farklı kapasitelerde interlock kontrol modülleri.

 • Kullanıcı tarafından programlanabilir dijital zaman ayarlı ve hepa/UV çıkışlı passbox (malzeme transfer penceresi) kontrol modülleri

 • Airshower (hava duşu) kontrol modülü (dijital zaman ayarlı) fan ve aydınlatma çıkışlı, opsiyonel LCD bilgi ekranlı modüller.

 • Man-trap sistemleri

 • Ceza İnfaz Kurumları için mimik (mimic) panelli interlock sistemleri.

 • Bilgisayar tabanlı (ethernet bağlantılı) kapı izleme sistemi.

 • Projeye özel kilitleme çözümleri, özel kapı kontrol ürünleri (sadece kendi karşılığı ile çalışan, mıknatıs vb. ile yanıltılamayan özel manyetik kontaklar)

Genel özellikleri:

 • Tüm sistemi besleyen entegre güç kaynağı; endüstriyel tip kısa devre korumalı switch mode.

 • Kartlı geçiş sistemleriyle entegre olabilir (opsiyonel).

 • Kapıların iç ve dış kısımlara monte edilen acil durum butonu, çıkış butonu ve kilit durum göstergesi (semaphore).

 • Yangın ihbar sistemi bağlantısı sayesinde, alarm çaldığında sistem kaçışa izin verebilir (opsiyonel).

 • Sesli ve ışıklı sistem ihlali uyarısı.

 • Kapı açık bırakılması alarmı.

 • Geze, Doorma, Assa Abbloy veya benzeri tip otomatik kapılarla uyumlu çalışma.

Interlock sistemlerinde iki ayrı çalışma tipi bulunur;

A
Tipi: Tüm kapılar kapalıdır ancak kilitli değildir. Herhangi bir kapı açıldığında (kilitlenmesi gereken) diğerleri kilitlenir. Bu tip sistemlerde ihlaller görülebilir. Ancak ihlal durumunda alarm uyarısı duyulur. Kartlı geçiş sistemiyle entegre edildiğine kart okuyucu bulunan kapı sürekli kilitli konumda kalırken, diğer kapılar açıktır.

B Tipi: Tüm kapılar kapalı ve kilitlidir. Kapıyı açmak için açma butonuna basmak veya (mevcutsa) kart okuyucuya kartı okutmak gerekir. İhlal edilemez.

Sistemin kablo bağlantısı son derece basittir, hiçbir elektronik bilgisi gerektirmez, karmaşık/kafa karıştırıcı bağlantı şemaları yoktur.

Tüm kablolar soketlidir ve hiç bir el aleti gerektirmeden tüm sistemin kablo bağlantısı yapılabilir.

Sadece kilit kablosu ile kilit arasında kablolar uc uca bağlanmaktadır, bunun dışındaki tüm bağlantılar RJ-45 Jack'lıdır.

Modülün elektrik bağlantısı fişli ve soketlidir. Enerji soketi sigortalıdır ve ayrıca yedek sigorta da bulunmaktadır.

Hazır odalar ve yeni inşa edilen yerler için farklı bir çok çözüm sunmaktayız. 

Ankastre (gömme) tipte Semaphore/Trafik Işığı seçenekleri

Kanatlı kapılarda kilitleme için pimli kilit olarak adlandırdığımız “Solenid Drop Bolt” tipte kilitler kullanmaktayız. Bu kilitler ankastre veya sıva üstü montaj olarak iki ayrı tiptedir.

 
 
Ankastre montaj tipinde pimli kilit.

Yüzey montaj tip pimli kilit

Kapı üzerinde monte edildiğinde bulunacağı pozisyon

C-60 Tipte alüminyum profilden üretilmiş kapılara pimli kilit ve trafik ışıkları kolaylıkla ankastre (gömme) şekilde montaj yapılabilir.

Maglock tipi manyetik kilitler ve aksesuarları

Shearlock tipi manyetik kilit

Proje ve montajın yapılacağı kapıların tipine göre; Maglock veya Shearlock tipinde kilitler de kullanabilmektedir.

Sistemimizde, kilitlerin durumlarını gösteren, üzerlerinde acil durumda sistemi 60 saniye boyunca iptal eden acil durum butonu bulunan ve motorlu kapıları açmak için REX (kapı açma) butonu bulunan gösterge panelleri bulunmaktadır. Bu gösterge panellerinin, uygulama alanına göre yüzey montaj ve ankastre montaj tipinde olanları da bulunmaktadır. 

Yüzey montaj ve ankastre tip gösterge panellerinde sesli uyarı (buzzer) bulunmaktadır. 

Acil durum butonuna basıldığında (60 saniye boyunca) sesli ve görsel uyarı alarmı devreye girer ve bu süre boyunca sistemin kontrolündeki kapıların tümü aynı anda açılabilir.

A tipi (kapılar normalde elle açılabilir tip) interlock sistemlerinde iki kapı aynı anda açıldığında usulsüz olarak açılan kapı kapanana kadar alarm duyulur. A tipi interlock sistemlerinde normalde tüm kapılar kilitli olmadığından aynı anda hızlı bir hareketle iki kapı birden açılabilir zira bir kapı açıldığında diğer kapının kilitlenmesi 0,5 saniye içinde gerçekleşebilmektedir. B tipi (normalde tüm kapılar kilitili, açmak için buton veya kart okuyucu kullanılan) interlock sistemlerinde böyle bir durum söz konusu değildir.

Her iki durum için de farklı tonlarda alarm ikazı yapılır. 

Ankastre tip, acil durum butonlu gösterge paneli.

Ankastre tip, acil durum ve REX (kapı açma) butonlu gösterge paneli.

 

 

MANTRAP konsolu

Endüstriyel alanlar için (palet yıkama, depo hammadde girişi v.b.) yüzey montaj, acil durum butonlu ve REX (kapı açma) butonlu gösterge paneli.

İki kapı intelock / passbox kontrol ünitesi (konsol tipi)

Ön kısımdaki bağlantı konnektörleri; kilit ve trafik ışıklarının bağlantıları Arka kısımdaki bağlantı konnektörleri; enerji soketi ve şebeke sigortası, şebeke ışığı, harici giriş çıkış konnektörü (kart okuyucu, hepa veya fan çıkışı)
Malzeme transfer penceresi (passbox) uygulaması.  Kanatlı kapı interlock uygulaması. Ankastre pimli kilit ve acil durum butonlu kilit gösterge paneli.
   

ÖZEL AKSESUARLAR

YÜKSEK GÜVENLİKLİ MANYETİK KONTAK

Özellikle ceza infaz kurumları gibi yüksek güvenlikli alanlardaki interlock sistemlerinde kullanılan ve şartnamelerde "Kontak yüksek güvenlik özelliklerine sahip olup kendi eşdeğeri karşılığıyla çalışacaktır. Herhangi bir mıknatıs veya buna benzer magnetik malzemelerle kontak algılama yapmayacaktır. Kontak tek kutuplu çift hatlı olacaktır. Kontak aynı anda normalde kapalı ve açık çıkış verebilecektir. "  şeklinde tarif edilen özelliklere sahiptir.

2mt., 5mt. ve 10mt. kablolu olarak sipariş edilebilir. 8 pin M12 konnektörlü modelleri bulunur. Hareketli parça içermediğinden şok ve darbelere dayanıklıdır. Ortalama çalışma ömrü; 100mA yükte 3.3 milyon açma/kapamadır.

 

ANA SAYFA     |     HİZMETLER     |     DESTEK     |     BİZE ULAŞIN     |     SİTE HARİTASI

interlock, interlok, airlock, padana, dos and donts, hoyles interguard, dagard, clestra, klestra, mantrap, sdc mantrap systems