ÇEVRE GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Uzun menzilli Mikrodalga dedektörler, Pasif infrared dedektörler, Çit üzeri sensör kablo sistemleri ve/veya yeraltı sensörler ile tehdit oluşturacak unsurların saha/bina içine giremeden tespiti gerçekleştirilir.

Tüm ürünler dış ortam koşullarında çalışacak şekilde dizayn edilmiştir. Standart alarm sistemleriyle birlikte kullanılabilir yada özel mimik panelleri ile alarm sisteminden bağımsız çalışabilirler. CCTV sistemine entegre edilebilirler, algılama yapan dedektörün bulunduğu alanı görüntüleyen kameranın alarm girişi tetiklenerek otomatik olarak görüntünün tam ekran gelmesi sağlanır.

   

 BRABECK PIDS3 SENSÖR KABLO SİSTEMİ

Çit yüksekliğine göre tek sıra yada iki sıra sensör kablo döşenir. Çite tırmanma girişimleri sensör kablo ile algılanıp alarm sinyali gönderilir.  Kontol paneli 2 kanala sahiptir. Her kanala 300mt. sensör kablo bağlanabilir. Sistem dijital sinyal işleme teknolojisi ile çalışır bu sayede atmosferik şartlardan (kar, dolu, yağmur, rüzgar, sis vb.) etkilenmez.

Adaptif algoritmaya sahiptir. Değişen çevresel koşullara göre alarm eşiğini otomatik ayarlar. PC yazılımı ile kalibre edilir. Opsiyonel PC tabanlı harita yazılımı sayesinde alarm bilgisi plan üzerinde gösterilebilir.

BRABECK PIDS3 TOPRAK ALTI SENSÖR SİSTEMİ

Beton, asfalt, toprak, çakıl taşı zeminlerde uygulanabilir. Uygulama yapılan zeminin sertliğine göre 1 - 2 mt arayla, her bir kanala (toplam 2 kanal) 75 sensör bağlanabilir. Kontrol panelinin bir kanalına sensör kablo, diğer kanalına ise toprak altı sensörleri bağlanarak kombine sistem çözümü oluşturulabilir. Sensörler rüzgar, kar, yağmur, dolu vb. atmosferik olaylardan etkilenmeden çalışır. Adaptif algoritmaya sahiptir.

Değişen çevresel koşullara göre alarm eşiğini otomatik ayarlar. PC yazılımı ile kalibre edilir. Opsiyonel PC tabanlı harita yazılımı sayesinde alarm bilgisi plan üzerinde gösterilebilir.
 
FORTEZA MİKRODALGA DEDEKTÖRLER
Çevre güvenliğinde en etkili algılama teknolojisi mikrodalga dedektörlerdir.

Pasif Infrared dedektörler gibi zayıf noktaları yoktur, vücut ısısını maskeleyerek dedektörü yanıltmak söz konusu değildir.

Pasif infared sistemlerin algılama yapamadığı yada yanlış algılama yaptığı koşullarda, mikrodalga sistemler çalışmaya/korumaya devam eder.

10-30VDC aralığında besleme voltajıyla çalışırlar. Normalde kapalı (NC) tipte Alarm ve Sabotaj kontağı çıkışı bulunur.
 

Çalışma frekansları 5.8, 9.375, 10.50 ve 24GHZ olan bu dedektörlerin temel olarak iki farklı çalışma şekli bulunur.

MONOSTATİK DEDEKTÖRLER:
Tek bir başlıktan oluşur, alıcı ve verici aynı gövdededir. Algılama alanı 12 eşit segmente ayrılmıştır, her bir segmentin hassasiyeti ayrı ayrı ayarlanabildiği gibi istenirse seçilen segmentler iptal (bypass) edilebilir. PC yazılımı ile USB yada RS-485 üzerinden, Bluetooth (opsiyonel) ile de Android akıllı cihazlar kullanılarak kalibre edilir.

30, 50 ve 60 metre menzilli  modelleri bulunmaktadır. Bunlar içinde 60 mt menzilli modelin, talebe ve uygulama sahasının gerekliliklerine göre farklı paternlere sahip algılama alanı seçenekleri mevcuttur.

FM-60 kodlu 60 metre menzilli model, 3 farklı algılama paterni seçeneği sunmaktadır: FM60F: Fan (kanat) tipi patern, FM60C: Curtain (perde) tipi patern ve FM60 V: Volume (hacim) tipi patern.

BISTATİK DEDEKTÖRLER:

Alıcı ve verici olarak İki ayrı başlıktan oluşur. 50 metre ile 500 metre arasında değişen menzile sahip modelleri bulunmaktadır. Algılama mesafesi uzun olmasına ragmen eni azami 5 metre olabildiğinden sürünen kişiyi algılaması pek mümkün değildir ancak araçları ve yürüyen kişileri hassas bir şekilde algılar. 

Tüm dedektörler role çıkışına sahiptir. Merkezi Izleme panosu üzerinden dedektörlerin durumu izlenebilmektedir.

ADPRO / SIEMENS / HONEYWELL ORTA VE UZUN MENZİLLİ PASİF INFRARED DEDEKTÖRLER

Mikrodalga dedektörlerin uygulamasında zorluk yaşanan, tesviye  edilmemiş (çukur ve tepeler bulunan) sahalarda  çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

50, 60, 120 ve 150mt. menzilli perde tipi paterne sahip 4 temel model sunulmaktadır. 60 ve 150mt menzilli modeller dahili ısıtıcıya sahiptir, -20 dereceden daha soğuk ortamlarda çalışmak üzere tasarlanmıştır.

3mt. yüksekliğinde direk üzerine monte edilirler. Direk dibini algılayan yardımcı sensöre sahiptir bu sayede koruma alanında ölü nokta bulunmaz. PC yazılımı ile konfigüre edilirler. 12-24 AC/DC gerilimle çalışabilirler. 120 ve 150mt. menzilli modellerde 1 adet sabotaj ve 4 adet alarm kontak çıkışı bulunur. Yukarıdaki şekilde patern üzerine yerleştirilmiş  S, M ve L simgeleri bu müstakil algılama zonlarını ifade etmektedir. Koyu renkli bölge de direk dibine doğru konumlanmış yardımcı sensöre ait algılama bölgesidir. PC kalibrasyon yazılımıyla bu kontakların tipi N/O yada N/C olarak yapılandırılabilir.

Ürün kodları aşağıdaki gibidir:

SIEMENS IS-404H yada ADPRO PRO-E100H : 150mt. menzile sahip, ısıtıcılı dedektör.
SIEMENS IS-404 yada ADPRO PRO-E100 : 120mt. menzile sahip, ısıtıcısız dedektör.
SIEMENS IS-396H yada ADPRO PRO-E45H : 60mt. menzile sahip, ısıtıcılı dedektör.
SIEMENS IS-396 yada ADPRO PRO-E45 : 50mt. menzile sahip, ısıtıcısız dedektör.
 
 
ORTA MENZİLLİ PASİF İNFRARED DEDEKTÖR ÇÖZÜMLERİ
 
BRABECK ORTA MENZİLLİ PASİF INFRARED DEDEKTÖRLER

25, 35 ve 50 mt. menzilli mesafe ve hassasiyet ayarına sahip bu dedektörlerin ana üretim amacı dış ortamda bulunan kameralar için hareket algılama (kamera alarm girişini tetikleme) ve/veya aydınlatma sistemini tetiklemektir.

Kablolu ve kablosuz çalışabilen modelleri bulunmaktadır. Algılama teknolojileri analogdur. Evcil hayvan bağışıklığı yoktur, hassasiyet ayarı ile belirli bir seviyeye kadar bu bağışıklık sağlanabilir. Emsallerine göre uygun fiyatlı dedektörlerdir.

   
 
KÜÇÜK ÖLÇEKLİ İŞLETMELER YADA MÜSTAKİL KONUTLAR İÇİN ÇÖZÜMLER
   

12-50mt. arası menzile sahip mikrodalga ve pasif infrared dedektörler küçük ölçekli uygulamalar için bütçe odaklı çözümler sunmaktadır.

Bahçe aydınlatması içine gizlenmiş mikrodalga dedektörler, Pasif infrared dış ortam dedektörler,  Mikrodalga ile kombine dış ortam pasif infrared dedektörler küçük ölçekli uygulamalarda tercih edilmektedirler.


FORTEZA FONAR, benzersiz tasarımıyla sıradan bahçe aydınlatması görünümü ve fonksiyonuna sahiptir. Gövdesine gizlenmiş aktif infrared beam ve mikrodalga dedektörler ile dışarıdan fark edilemeyen bir koruma hattı oluşturur.
 
DUEVI ÇEVRE GÜVENLİK DEDEKTÖRLERİ

İtalya merkezli soygun alarm sistemleri üreticisi olan firmanın dış alan güvenliği için ürettiği pasif infrared ve Mikrodalga ile kombine pasif infrared dedektörler bulunmaktadır. Bu dedektörlerin kablosuz çalışan modelleri de bulunmaktadır. Farklı marka alarm panelleri ile kablosuz çalışabilmektedir, muhafazasının arka tarafında, entegre edileceği alarm sistemi markasının kablosuz vericisini yerleştirileceği boşluk bulunmaktadır.

   
   
 
ANA SAYFA       |      ÇÖZÜMLER       |       DESTEK       |       BİZE ULAŞIN       |       SİTE HARİTASI
 
 
Copyright 2022 guvenlibolge.com